Mida pidada silmas pulmakoha valikul?

Pulma planeerides on üks esimesi samme valida välja pulmakoht. Vahel on pruutpaaril unelmate pulmapaigale kohe silm peale pandud, kuid siis peab tõenäoliselt tegema vastavalt koha võimalustele kompromisse külaliste arvu või millegi muu osas. Kui sul aga pole veel pulmakohta välja valitud, siis enne lõpliku otsuse tegemist anname omalt poolt mõned soovitused.

Külaliste arv

Kindlasti tuleks paika panna ligikaudne kutsutavate külaliste arv. Kui peokohas on vähe ruumi istumiseks või tantsimiseks, siis on suur tõenäosus, et külalised ei naudi pidu täiel rinnal. Meeles tuleks pidada ka seda, et siseruumides võib suurema rahvahulga korral hakata palav ja umbne, eriti kui hakatakse jalga keerutama. Need tingimused rikuvad peomeeleolu täielikult.

Ööbimisvõimalus

Kui planeerid pidu, mis võiks kesta varajaste hommikutundideni, siis tuleks eelnevalt uurida, kui paljud külalised sooviksid pulma ööbima jääda. Tihti puudub mõisate, küünide ja koduõue juures piisav arv voodikohti. Kindlasti tuleks uurida, kuidas sel juhul oleks võimalus transportida külalisi lähimasse majutusasutusse. Näiteks võib tellida üheks õhtuks mikrobussi koos bussijuhiga, kes vajadusel külalisi majutuskohta sõidutab.

Asukoht

Enamasti tulevad külalised pulma autodega, mistõttu tuleks mõelda, kuhu saab autosid parkida ja milline on ligipääsetavus. Kui tseremoonia ja pidu toimuvad erinevates kohtades, siis parkimisvõimalused tuleb organiseerida mõlemasse paika, näiteks lähedalasuvale põllule või heinamaale, kui selleks omanikult luba küsitud. Autode parkla võiks peokohast olla küll piisavalt lähedal, kuid samas ei tohiks pikk rodu autosid rikkude koha romantilist atmosfääri.

Tehnilised võimalused

Peokoha valikul mõtle ka selle, kas see on sobilik ka bänd ja catering’i pakkujale, näiteks kas on olemas piisav elektriline võimekus ning abiruumid. Kui peopaigas puuduvad tualetid või on neid vähe, siis tuleks mõelda välikäimlate tellimisele.

Broneeri varakult

Populaarsemad peokohad on pidude tipphooajal ehk suvekuudel tihti ette broneeritud juba vähemalt aasta. Isegi kui plaanid pulma pidada näiteks oma maakohas, siis ka kõige ilusamad peotelgid tuleks varakult broneerida. Varakult broneerides saab ka enamasti soodsama hinna. Kindlasti tasuks aga ka viimasel hetkel peokohta otsides Comfy peotelki küsida, sest hea õnne korral võib see just sinu tähtpäeval vaba olla.