Telgirent, peotelk, telgi paigaldus, peotelk firmapeole, telk asfaldil

Peotelgi paigaldus – mida peaksid teadma?

Planeerides pulma, sünnipäeva, firmapidu või muud vabaõhuüritust, on ideaalne lahendus rentida ka peotelk. Telgi paigaldus eeldab aga teatud tingimusi, mida on hea enne telgi rentimist teada. Järgnevalt annamegi ülevaate peamistest tähelepanekutest, mida peaks telgi jaoks peokohta valides silmas pidama.

Tasane maapind

Kuigi ideaalne variant maapinda tasandada on tellida telgi alla põrand, kuid tihtipeale ei pruugi see eelarvesse mahtuda. Samas on võimalus lasta põrand paigaldada ka ainult tantsuplatsile. Siiski on juba eos mõistlik valida telgi paigalduseks piisavalt sile ja tasane maapind, millel on turvaline mööblit paigaldada. Soodsam variant on väikeste ebatasasuste parandamiseks panna maapinnale näiteks kunstmurukate.

Võimalus on paigaldada telk ka asfaldile, kuid siis tuleks arvestada paigaldamisel lisa-ajakulu ja -tasuga. Asfaldile võib maha panna vaiba, mis muudab kogu olustiku hubasemaks ja elegantsemaks.

Piisavalt suur maa-ala

Kindlasti tuleks lisaks silmaga hindamisele väljavalitud plats ka üle mõõta. Vaata allolevalt pildilt olenevalt soovitud telgi suurusest vajaminevad maa-ala suurust!

Telgi paigaldus, telgirent, peotelk, pulmatelk, telgipulm
Vajalik maa-ala telgi paigaldamiseks

PS! Roosaga on tähistatud küll telgi alla jääv ala, kuid arvestama peab ka vaiadega, mis ulatuvad telgi katuse alt välja (tähistatud heleda tooniga).

Puud ja põõsad

Kuigi taimed iseenesest on juba hea dekoor peokoha ilmestamiseks, tuleks siiski veenduda, et ükski puu ega põõsas ei jääks paigaldatava telgi maa-alasse. Muidugi võib ümbruskonnas olla nii ilutaimi kui ka suuri puid, kuid viimaste puhul tuleks jälgida, et oksad ei jääks telgi katusele ette.

Tehniline võimekus

Enamasti vajab elektrit helitehnika, aga seda on vaja ka näiteks valgustuse jaoks. Seega, kui kohapeal elektrikasutamise võimalus puudub, siis tuleks uurida generaatorite võimalusi. 

Oleneb taaskord asukohast, kuid kui kohapeal puudub võimalus kasutada tualette, siis tuleks tellida välikäimlad. Tegelikult saab ka neid vajadusel dekoratsioonidega esteetilisemaks muuta.  

Õhtuhämaruses loob valgusdekoor telgi ümber romantilise atmosfääri

Asukoht

Olgu Sinu valitud peokohaks mõni romantiline mõisapark, mõnus maakoht või mereäärne liivarand, tuleks veenduda, et telki vedav kaubik pääseks kohale ligi. Piisavalt heas korras tee on oluline ka külaliste transpordiks.

Meie telgi paigaldamisel on oluline teada, et see püsib maapinnas tänu 1-meetristele vaiadele, mistõttu tuleb eelnevalt kooskõlastada maaomanikuga telgi paigaldus ning veenduda, et maa-alal ei asuks 1 meetri sügavusel trasse ega kommunikatsioone. Väga keerukate telgi paigalduste puhul võib hinnale lisanduda kokkuleppel eripaigaldustasu.

Telgirent sisaldab konsultatsiooni enne paigaldust.


Leave a Comment