Telgirent, peotelk, telgi paigaldus, peotelk firmapeole, telk asfaldil

Peotelgi paigaldus – mida peaks rentija teadma?

Planeerides pulma, sünnipäeva, firmapidu või muud vabaõhuüritust, on muutlikke ilmaolustid arvestades ideaalne lahendus rentida peotelk. Et kõik sujuks plaanipäraselt, tuleks enne telgi rentimist olla kursis mitmete tingimustega. Loe allolevaid tähelepanekuid, mida peaksid telgi jaoks peokohta valides silmas pidama.

Tasane maapind

Kuigi ideaalne variant maapinna ebatasasusi ühtlustada põrandaga, siis ei pruugi see alati eelarvesse mahtuda. Samas on võimalus lasta põrand paigaldada ka ainult tantsuplatsile. Siiski on juba eos mõistlik valida telgi paigalduseks piisavalt sile ja tasane maapind, millel on turvaline mööblit paigaldada.

Võimalus on paigaldada telk ka asfaldile, kuid siis tuleks arvestada paigaldamisel lisa-ajakulu ja -tasuga. Samuti tuleb ajavaru võtta juhul, kui pinnas on väga kivine (näiteks Põhja-Eestis). 

Piisavalt suur maa-ala

Kindlasti tuleks lisaks silmaga hindamisele väljavalitud plats ka üle mõõta. Vaata allolevalt pildilt olenevalt soovitud telgi suurusest vajaminevad maa-ala suurust! Kui soovid telki rentida, siis saada meile väljavalitud maa-alast võimaluse korral pildid. 

PS! Roosaga on tähistatud küll telgi alla jääv ala, kuid arvestama peab ka vaiadega, mis ulatuvad telgi katuse alt välja (tähistatud heleda tooniga).

Puud ja põõsad

Kuigi taimed iseenesest on dekooriks peokohas, siis tuleks veenduda, et ükski puu ega põõsas ei jääks paigaldatava telgi maa-alasse. Muidugi võib ümbruskonnas olla nii ilutaimi kui ka suuri puid, kuid viimaste puhul tuleks jälgida, et telgi paigaldatavas maa-alas oleksid oksad kõrgemal kui 6 meetrit.

Tehniline võimekus

Enamasti vajab elektrit bänd, aga seda on vaja ka näiteks lisavalgustuse jaoks. Seega, kui kohapeal elektrikasutamise võimalus puudub, siis tuleks uurida generaatorite võimalusi.

Oleneb taaskord asukohast, kuid kui kohapeal puudub võimalus kasutada tualette, siis tuleks tellida välikäimlad. Tegelikult saab ka neid vajadusel dekoratsioonidega esteetilisemaks muuta.  

Õhtuhämaruses loob valgusdekoor telgi ümber romantilise atmosfääri

Asukoht ja maaomaniku luba

Olgu Sinu valitud peokohaks mõni romantiline mõisapark, mõnus maakoht või mereäärne liivarand, tuleks veenduda, et meie kaubik pääseks peokohale ligi. Piisavalt heas korras tee on oluline ka külaliste transpordiks. 

Kindlasti tuleks telgi paigaldamine läbi rääkida maa omanikuga ning veenduda, et  soovitud platsi maa all ei oleks pinna lähedal trasse või muid kommunaale ning et tegemist ei oleks kaitse- või keelualaga!


Leave a Comment